ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13636258
*
nr 1363 6258
Spegel
Oval. 78x59cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2020
kl 19:19:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/11 23:42:43
1
200 kr
28/11 00:07:48
2
150 kr
28/11 00:07:49
1
200 kr (Budbetjänt)
28/11 00:08:08
2
Vinnande bud
30/11 19:14:24
3
300 kr
30/11 19:14:25
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1363 6258
Spegel
Oval. 78x59cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/11 23:42:43 | 1 | 200 kr |
28/11 00:07:48 | 2 | 150 kr |
28/11 00:07:49 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
28/11 00:08:08 | 2 | Vinnande bud |
30/11 19:14:24 | 3 | 300 kr |
30/11 19:14:25 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53